Strona główna » Ruch na problemy z hemoroidami

Ruch na problemy z hemoroidami

  • by

Ruch to zdrowie i raczej każdy człowiek zdaje sobie z tego sprawę. Niestety – nie każda forma aktywności fizycznej będzie wskazana w przypadku osób zmagających się z hemoroidami. Niektóre dyscypliny sportowe mogą wręcz potęgować i maksymalizować objawy choroby. Domowe sposoby na hemoroidy zawsze uwzględniają jakąś porcję aktywności fizycznej, ale przeważnie jest to aktywność dość spokojna i mało wymagająca.

Jaki ruch jest niewskazany podczas problemów z hemoroidami?

Szczególnie negatywny wpływ na dalszy rozwój choroby hemoroidalnej będą mieć te aktywności fizycznej, które wymagają od sportowca przybrania pozycji siedzącej. Jest to chociażby standardowa jazda na rowerze, ale też i jazda konna bądź jazda na motocyklu. W przypadku zdiagnozowanej choroby hemoroidalnej tych aktywności trzeba unikać. Hemoroidy często powstają bowiem wskutek prowadzenia siedzącego trybu życia.

 

Dźwiganie ciężarów a problemy z hemoroidami

Inny sport, który też raczej nie lubi się z hemoroidami, to dźwiganie ciężarów. Siłownia jest świetnym miejscem i coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać, jednakże nie każdy może na niej ćwiczyć zupełnie bezpiecznie. Sporty siłowe na pewno nie będą dobrym wyborem właśnie dla osób chorujących na hemoroidy. Mogą one okazać się po prostu zbyt intensywne. Lepiej z nich zatem zrezygnować.

Czy można zapobiec hemoroidom?

Leki na hemoroidy jedynie zwalczają objawy choroby, ale nie są w stanie zapobiec jej nawrotom. Aby nie dopuścić do ponownego rozwoju tej samej przypadłości, trzeba się zatem ruszać, ale trzeba przy tym wybierać właściwie dla swojego stanu dyscypliny. A będą to m.in.: biegi, spacery, zwykła gimnastyka oraz pływanie.