Strona główna » Kora dębu na problemy z hemoroidami

Kora dębu na problemy z hemoroidami

  • by

Naturalnie lecznictwo ma olbrzymi potencjał, który sam jesteś w stanie na co dzień wykorzystywać. Zamiast walczyć z różnymi chorobami przy pomocy drogich i często sztucznych środków farmakologicznych, wypróbuj to, co masz dosłownie pod ręką i to często za grosze. Domowe sposoby na hemoroidy opierają się właśnie na właściwościach naturalnych ziół i wyciągów roślinnych. Jednym z tych cudów natury jest kora dęby. Bardzo szybko upora się ona z twoimi dolegliwościami. Więcej w temacie hemoroiów tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7zZ-va4XB4Y

Jak wykorzystać korę dębu w celach leczniczych?

Niezależnie od tego, z jakimi konkretnie objawami sam masz problem, kora dębu prawdopodobnie zdoła je zwalczyć. Doskonale radzi sobie ona bowiem ze zmniejszaniem dolegliwości bólowych, likwidowaniem świądu oraz osłabianiem uczucia pieczenia. Jak możesz ją wykorzystać w celach leczniczych? Otóż twoja domowa terapia na hemoroidy powinna polegać na nasiadówkach z kory dębu, które wykażą się właściwościami przeciwzapalnymi oraz ściągającymi. Nietrudno coś takiego sobie przygotować. Całą łyżkę suszu z kory dębu musisz zalać szklanką wody i umieścić taki roztwór na kuchence, by gotować go następnie przez jakiś kwadrans. Pozostaw go potem pod przykryciem i gdy uznasz, że jest już gotowy, wlej go do wanny i zanurz się w niej na kilka czy kilkanaście minut.

Działanie kory dębu

Nasiadówki przygotowane z kory dębu nieraz działają nawet lepiej niżeli apteczne leki na hemoroidy. Nie umniejszaj wartości i skuteczności tej metody, dopóki sam jej nie wypróbujesz. Prawdopodobnie mocno się zdziwisz i pozytywnie zaskoczysz, gdy okaże się, że ten zabieg naprawdę działa i to rewelacyjnie.