Strona główna » Jak przygotować okłady na hemoroidy?

Jak przygotować okłady na hemoroidy?

  • by

Hemoroidy przeważnie wywołują bardzo nieprzyjemne wrażenia bólowe. Jeżeli już od jakiegoś czasu próbujesz je leczyć, prawdopodobnie dobrze wiesz, o jakim bólu mowa. Czasami potrafi być on tak silny, że niemalże nie pozwala usiedzieć na miejscu, przez co obniża jakość dosłownie całego życia. Domowe leczenie hemoroidów w takim przypadku powinno być nastawione na walkę z uporczywym bólem. A bardzo dobrze poradzą sobie z nim okłady, które bez problemu sam dla siebie przygotujesz.

Taki okład musi mieć oczywiście niską temperaturę. Najlepiej, jeśli wykonasz go z kostek lodu, które możesz zawinąć w jakąś czystą chustkę lub gazę, by następnie przykładać je do okolic odbytu, czyli w te miejsca, w których odczuwasz ból bądź świąd czy pieczenie. Nieprzyjemne objawy powinny niemalże natychmiast zniknąć. Okład staraj się przytrzymywać przy hemoroidach przez przynajmniej kilka minut. Jeżeli natomiast czujesz, że potrzebne są ci domowe sposoby na hemoroidy o intensywniejszym i mocniejszym działaniu, możesz spróbować przygotować sobie okład z cebuli. Najpierw ją ugotuj i wyciśnij z niej sok, a następnie połącz go z kilkoma kropelkami oliwy z oliwek. Miksturą wypełnij tampon i przykładaj go delikatnie do obolałych i zranionych miejsc. Więcej: https://proktis.pl/choroba-hemoroidalna/

O dziwo bardzo dobrym sposobem na domowe leczenie hemoroidów okazują się również okłady przygotowane… ze zwykłej herbaty! Jeżeli więc nie masz pod ręką ani cebuli, ani oliwy z oliwek, możesz spróbować poratować się tym zwykłym naparem z teiną. Herbata także ma bowiem właściwości przeciwzapalne.

Tagi: