Strona główna » Jak możesz pozbyć się hemoroidów?

Jak możesz pozbyć się hemoroidów?

  • by

Hemoroidy są niestety dość trudną w leczeniu chorobą. Znacznie łatwiej im zapobiegać, niżeli je leczyć, ale nawet jeśli zdążyły się już one u ciebie rozwinąć, dzięki odpowiedniej terapii na pewno zdołasz się ich pozbyć. Wykorzystaj tylko domowe sposoby na hemoroidy, polegające na robieniu chłodnych okładów, ciepłych kąpieli oraz domowych nasiadówek. Oprócz tego zmień co nieco w swoim stylu życia. Przyda ci się dobra i odżywcza dieta oraz codzienna porcja aktywności fizycznej. Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=cwJ3l-1uiz4

Błonnik jako ważny składnik w diecie

W celu uniknięcia zaparć, które bywają bezpośrednią przyczyną hemoroidów, powinieneś zwiększyć w diecie ilość produktów dostarczających błonnika pokarmowego. Są to warzywa, owoce, orzechy oraz pieczywo pełnoziarniste. Rośliny strączkowe także uchodzą za dobre źródło błonnika, ale nie możesz z nimi przesadzać i jeść ich za dużo, gdyż w takim wypadku mogłyby niestety podrażnić odbyt. A tego na pewno byś nie chciał.

Czego unikać, gdy występują problemy z hemoroidami?

Ze swojej diety powinieneś natomiast wyeliminować wszystkie te produkty spożywcze, które mogą powodować zaparcia albo je pogłębiać. Szczególnie niewskazana w twoim przypadku jest gorzka czekolada. Uważaj też na naturalne ciemne kakao oraz słodycze. Na co dzień staraj się ograniczać alkohol do minimum. A jeśli i taka dieta nie pomoże ci w pozbyciu się zaparć, nie bój się sięgnąć po leki na hemoroidy, które zwykle też przyspieszają przemianę materii.

 

Ruch a problemy z hemoroidami

Ostatnia, ale równie ważna sprawa, to ruch w ciągu dnia. Prawdopodobnie, skoro doszło u ciebie do hemoroidów, prowadzisz siedzący tryb życia. A to powinieneś jak najszybciej zmienić. Trzeba być bowiem aktywnym, by zachować dobre zdrowie.