Strona główna » Historia Gatorade

Historia Gatorade

  • by

Napój izotoniczny Gatorade został stworzony na Uniwersytecie stanu Floryda w 1965r. Powstał z myślą o zapobieganiu odwodnienia w trakcie wysiłku wykonywanego w wysokiej temperaturze i przy dużej wilgotności powietrza. Po raz pierwszy testowany był na uniwersyteckiej drużynie futbolowej Gators, to właśnie tej drużynie napój zawdzięcza taką nazwę. Od kiedy zawodnicy zaczęli pić Gatorade drużyna odnosiła coraz większe sukcesy.

Badania udowodniły, że do przywracania równowagi płynów oraz zwiększeniu wydajności doskonalszy od wody jest właśnie napój Gatorade. Sława Gatorade dotarł bardzo szybko do innych sportowców innych dyscyplin i obecnie w USA na 100 sprzedanych butelek napojów izotonicznych aż 80 to Gatorade. Liga NBA, NFL, US Soccer i US Cycling przyznały Gatorade status oficjalnego napoju.

Gatorade w Polsce

W Polsce Gatorade obecny jest już od 2002r. Jest używany przez piłkarzy I ligi koszykówki, podczas meczów ekstraklasy piłkarskiej, na siłowniach jak również w fitness klubach czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest wytrzymałość organizmu.