Strona główna » Główne przyczyny hemoroidów

Główne przyczyny hemoroidów

  • by

Po otrzymaniu skierowania na zabiegowe usuwanie hemoroidów pacjenci są zwykle przerażeni, bo nie mają pojęcia, co tak naprawdę ich czeka. Są załamani swoją chorobą, przez którą przestają już normalnie funkcjonować, ale często przy tym nie mają tej świadomości, że sami sobie na nią zapracowali. Hemoroidy, jak i żadna inna choroba, nie biorą się przecież z powietrza. Przeważnie to konkretny (oczywiście niehigieniczny) styl życia odpowiada za ich rozwój.

Jak zapobiegać hemoroidom?

Do pojawienia się guzków krwawniczych przeważnie dochodzi u tych osób, które mają lub miały problemy z przewlekłymi zaparciami. Ten problem jest niestety coraz częstszy w dzisiejszych czasach. A wynika on z prowadzenia mało aktywnego trybu życia oraz stosowania nieodpowiedniej diety. Na szczęście akurat z tym wszystkim łatwo można się rozprawić, bo wystarczy tylko chcieć i zacząć stopniowo wprowadzać różne zmiany do swojej codzienności. Zdrowa dieta chroniąca przed zatwardzeniami i zarazem hemoroidami musi mieć sporo błonnika oraz płynów, które rozpuszczą ten błonnik. W codziennym trybie życia należy natomiast znaleźć miejsce na odpowiednią porcję ruchu. Warto też robić sobie krótkie przerwy w trakcie pracy i podczas nich wstawać z biurka, by rozruszać ciało.

 

Jak przebiega leczenie hemoroidów?

W teorii leczenie hemoroidów może polegać wyłącznie na stosowaniu prostych czopków i zwykłych maści. W praktyce – jeżeli choroba będzie już dość zaawansowana, takie “domowe” i apteczne metody okażą się niewystarczające. Pacjenci zostają wtedy skierowani na zabiegowe usuwanie hemoroidów. Tylko ono jest w stu procentach skuteczne.