Strona główna » Drzwi drewniane wewnętrzne w domu – zobacz jak wybrać najlepsze

Drzwi drewniane wewnętrzne w domu – zobacz jak wybrać najlepsze

  • by

Od dawna do organizacji przestrzeni w domach służą ściany dzielące przestrzeń na mniejsze przestrzenie, którym nadaje się specyficzne funkcje. Do tego, by pomieszczenie było częściowo izolowane i oddzielone funkcjonalnie od sąsiadujących stref, potrzebne są drzwi wewnętrzne. Drzwi pokojowe przeznaczone są do zastosowania wewnątrz budynków w większości pomieszczeń.

 

Typ dziwi wewnętrznych

Drzwi drewniane wewnętrzne jednoskrzydłowe i rozwierane. Z zawiasami umieszczonymi po jednej stronie dłuższej krawędzi skrzydła. W komplecie znajduje się ościeżnica wykonana w zależności od klasy drzwi z metalu, drewna. Lepsza izolacja akustyczna drzwi zwiększa komfort mieszkańców. Uwzględnić trzeba pojęcie wskaźnika izolacji akustycznej. Najlepiej wypada on dla drzwi wykonanych z litego drewna. Ochrona akustyczna tego typu drzwi osiąga poziom 50 dB.

Popularny materiał

Najczęściej solidne egzemplarze wykonywane są z drewna. Drzwi wewnętrzne drewniane wykonuje się z drewna rodzimych gatunków drzew liściastych lub nieco droższych gatunków drzew tropikalnych, z których na uwagę zasługują drewna z lasów deszczowych odporne na wilgoć. Można je stosować w łazienkach i saunach bez dodatkowego zabezpieczenia. Z gatunków egzotycznych do wyrobu drzwi stosujemy np. drzewo Badi o ciepłym i głębokim kolorze, Doussie podobne do mahoniu, miodowe Iroko, czy żółto-brązowe Wenge. Popularny jest również mahoń czy palisander. Dobrze dobrane drzwi komponują się z ekskluzywnymi schodami żeliwnymi dostępnymi w sklepie: https://www.remos.pl/produkty/schody/schody-zeliwne/.

Konstrukcja skrzydła

Połać drzwi może być wykonana w dwóch wariantach. Jako drzwi połaciowe z ramą pokrytą materiałem zewnętrznym. Wewnątrz w zależności od wielkości i mocowania zawiasów znajduje się ażurowa konstrukcja ramy. Płyty zewnętrzne wykonane z dowolnego materiału.

Drzwi drewniane wewnętrzne można wykonać w technologii konstrukcji płycinowej. W tym wydaniu rama konstrukcyjna jest widoczna i stanowi element ozdobny. Między ażurową konstrukcje ramy o różnej szerokości detali nośnych zamontowane są tak zwane płyciny.