Strona główna » Czym są hemoroidy?

Czym są hemoroidy?

  • by

Wbrew pozorom, mimo iż wielu osobom wyda się to prawie niemożliwe, każdy człowiek ma hemoroidy. Dopóki nie zmieniają one swojej formy czy rozmiaru, nie trzeba się nimi kompletnie przejmować, gdyż są one po prostu nieodłączną częścią ludzkiego organizmu i muszą występować na ciele. Problem następuje wtedy, gdy te guzki się powiększają i zaczynają dawać różne niepokojące objawy, więcej: https://www.youtube.com/watch?v=J9DxC4CoqYc. W takim przypadku należy już się nimi zająć i zacząć je odpowiednio leczyć.

Kto jest narażony na hemoroidy?

Obecnie usuwanie hemoroidów stało się już dość powszechnym zabiegiem, który w placówkach medycznych przeprowadza się dosłownie codziennie. Z czego to wynika? Ano z tego, że na samą chorobę hemoroidalną może cierpieć w naszym kraju nawet co trzecia osoba dorosła, a szacuje się, że będzie niestety tylko gorzej. Hemoroidy są też typową przypadłością kobiet w ciąży. Jako że w trzecim trymestrze często dochodzi u pań do kłopotów z wypróżnianiem się, powodowanych przez uciskanie macicy na jelita, ich następstwem nierzadko jest właśnie choroba hemoroidalna. Całe szczęście nie trzeba godzić się na życie z tą przypadłością. Jako że jest ona bardzo nieprzyjemna i przy tym często staje się powodem krępacji i wstydu, trzeba ją leczyć, by odzyskać i swoje zdrowie fizyczne, i dobry stan psychiczny.

Metody leczenia żylaków

Istnieją różne metody leczenia żylaków odbytu, począwszy od leczenia standardowymi i klasycznymi maściami bądź czopkami z apteki, kończąc na bardziej specjalistycznych zabiegach, takich jak chociażby gumowanie. Pacjenci w trakcie leczenia zwykle proszeni są również o zmianę diety i trybu życia. Do diety muszą wprowadzić więcej błonnika, by jelita zaczęły lepiej pracować.